Φιλομάθεια
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Λογοτεχνική Ομάδα Γοργογυρίου & Αθηνών
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Μίμης reporter

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
jim adams
Admin
jim adams


Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2008
Ηλικία : 44
Τόπος : Milkyway

Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μίμης reporter   Μίμης reporter Icon_minitimeΚυρ Μάης 31, 2009 11:10 am

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΙΜΗ!
ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΘΕ ΝΕΟ ΣΟΥ ΣΧΟΛΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΜΕΝΑ!
ΣΕ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΕΓΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΨΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΝΕΟ ΠΛΕΟΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ "ANSWER"!!!
ΒΥΕ ΒΥΕ!

PS.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ "QUOTE" THΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΑΥΤΗΣ!ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΜΠΑΡΑ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ (ΠΟΛΥΧΡΩΜΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙΑ!!!).


Έχει επεξεργασθεί από τον/την jim adams στις Κυρ Μάης 31, 2009 8:03 pm, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://filomatheia.blogspot.com
jim adams
Admin
jim adams


Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2008
Ηλικία : 44
Τόπος : Milkyway

Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μίμης reporter   Μίμης reporter Icon_minitimeΚυρ Μάης 31, 2009 7:32 pm

Aρθρο-σχολιο για την...Ελληνικη πραγματικοτητα.


Συγγραφέας Μήνυμα
Mimis



Αριθμός μηνυμάτων: 4
Ημερομηνία εγγραφής: 29/12/2008

Θέμα: Aρθρο-σχολιο για την...Ελληνικη πραγματικοτητα. Δευ 23 Mar 2009 - 20:30

--------------------------------------------------------------------------------

ΕΛΛΑΣ ΚΑΙ ΕΛ.ΑΣ ΝΑ ΓΕΛΑΣ...
Το τελευταίο καιρό που η κατάσταση έχει ξεφύγει στο θέμα της Δημόσιας τάξης,πολλοί είναι αυτοί που αναρωτιώνται αν όλο αυτό το άρρωστο σκηνικό έχει δημιουργηθεί από την οικονομική ένδεια ,ώς αποτέλεσμα της παγκόσμιας οικονομικής ύφεσης που επικρατεί σε όλο το πλανήτη.Η απάντηση στο ερώτημα ΄΄γιατί μας κλέβουν,μας σκοτώνουν οι γνωστοί -άγνωστοι κουκουλωφόροι΄΄ και ΄΄γιατί η ΕΛ.ΑΣ παρακολουθεί αμέτοχη΄΄ ταλαιπωρεί τις συνειδήσεις όλων ημών.
Ομως τι έκανε η Ελλάδα ώς χώρα στο επίπεδο της πρόληψης φαινομένων βίας;; Τίποτα,μια τρύπα στα...βρωμόνερα.Είναι γνωστό τοις πάσι πώς δρούν όλες οι κυβερνήσεις μετά τη μεταπολίτευση,τοποθετούν ΄΄πράσινα ΄΄ και ΄΄μπλέ΄΄ στρατιωτάκια σε θέσεις που ΄΄καίνε΄΄,μόνο και μόνο από μικροκομματικές σκοπιμότητες των ίδιων που τους τοποθέτησαν.Οπότε έχουμε και λέμε: υπουργός δημόσιας τάξης αναρμόδιος, αρχηγός της ΕΛ.ΑΣ μάλλον ΄΄λίγος ΄΄ για τέτοια νευραλγική θέση, αστυνομική με συνείδηση ΄΄μπάτσου΄΄ (δυστυχώς...) οι περισσότεροι και κράτος που οι αναρχοκλεφτορουφιανοκουκουλωφόροι το ΄΄δουλεύουν΄΄ όπως κάνει πλάκα ένας μαθητής γυμνασίου με ένα νήπιο!Κράτος νήπιο λοιπόν,αλλά το τελευταίο δεν έχει γνώστη,νού ,εμπειρία.Ενώ η Πολιτεία κανονικά θα έπρεπε να τα είχε ΟΛΑ τα προαναφερθέντα.Και αποφασίστηκε να ποινικοποιηθεί η κουκούλα; Μάλιστα... Και αναρωτιέμαι φίλοι μου, η αδιαφορία, και η ενσυνείδητη εξαγορά συνειδήσεων εκ μέρους των πολιτικών πότε θα ...ποινικοποιηθεί;;; Γιατί τα αποτελέσματα τα γνωρίζουμε,είναι ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΑ!Δολοφονίες,αίσθημα ανασφάλειας πολιτών,ανέχεια,ταμείον μείον και ανεργία που αυξάνεται με γεωμετρική πρόοδο...Όλα αυτά ,τα ΄΄λάθη΄΄ ή οι ανομμίες καλύτερα των πολιτικών όλων των ιδεολογιών και παρατάξεων δεν θα ήταν ΔΙΚΑΙΟ να έχουν κακουργηματικό χαρακτήρα;; Αφού μιλάμε για προμελετημένα και ΄΄κατα συρροή΄΄ εκλήματα κατά του λαού που τους ευεργέτησε...(τι το ήθελε κι αυτός...;;.



genikos8
Επισκέπτης



Θέμα: apanthsh ston arthrografo.... Πεμ 16 Apr 2009 - 3:06

--------------------------------------------------------------------------------

1. to keimeno auto einai na mpei apeutheias se efhmerida...
2. trele mou exoume kanei mazi kai me kalh parea panta syzhthseis oi opoies den katalhgoun pouthena!
3. oti kai na ginei , opoios kai na vgei den allazei kati!

TELOS
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://filomatheia.blogspot.com
jim adams
Admin
jim adams


Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2008
Ηλικία : 44
Τόπος : Milkyway

Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μίμης reporter   Μίμης reporter Icon_minitimeΚυρ Μάης 31, 2009 7:36 pm

άποψη.


Συγγραφέας Μήνυμα
MIMIS OK
Επισκέπτης



Θέμα: άποψη. Σαβ 16 Μαϊος 2009 - 2:14

--------------------------------------------------------------------------------

MΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΘΑ ...ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΝ ΑΦΡΙΚΑΝΟ!!!!!!

Το Σάββατο μη το χάσετε.Το βλακοθέαμα λέγεται ευρωπαικός διαγωνισμός τραγουδιού και συμμετέχει ο Σάαααααααααακης όπως μερικές ξανθιές τον προσφωνούν.Δε ξέρω άν ΄΄χάνουν ΄΄ λίγο στη ...παραλήγουσα , το θέμα είναι ότι όλοι μας , λίγο πολύ εχουμε γίνει... χαζογκόμενες και εννοώ πάντα από άποψη πνεύματος και αποχαύνωσης, δεν προσπαθώ να θίξω τον αντρισμό κανενός για να μη παρεξηγούμαστε άδικα!Ομως αυτή η νοοτροπία ρε παιδί μου...πόσο πίσω μας έχει φέρει ώς έθνος τα τελευταία περίπου 30 χρόνια...
Προς Θεού, δε λέω ο Ρουβάς μια χαρά τραγουδιστής είναι και μάλιστα και καλός showman ,στάρ της ελληνικής ( αν αυτή υπάρχει...) pop και του ευχόμαστε καλή επιτυχία. Εντουτοις , η Eurovision έχει καταντήσει ένα πανηγυράκι της ξεδιάνδρωπης και άκρως δεινητικά κερδοφορούσας TV...Πολλοί το λένε αυτό και συμφωνώ απόλυτα μαζί τους.
Αλλά με αφορμή ένα χαμηλής ποιότητας,ίσως και διαφάνειας διαγωνισμό τραγουδιού ,βλέπουμε και πάμπολλες άλλες ιδίου μοτίβου και στόχων εκπομπές που υποτιμούν τη νοημοσύνη μας ,υποτίθεται...
Ναί,υποτίθεται αφού ΑΝ ΕΙΧΑΜΕ νοημοσύνη, δε θα κάναμε αυτό που μετά απορρίπτουμε.Δε θα ξαναβλέπαμε τα ηλίθια προγράμματα. Αλλά άν είμαστε,και το αποδεικνύουμε ΣΥΝΕΧΩΣ λίγο ή πολύ σχεδόν όλοι μας, βλάκες , μας αξίζει να βλέπουμε τα εξής προγράμματα:α) πορνοδιαστροφικά (ποιότητας ίσης με το ήθος μιας πόρνης ) , β) δράσεως ,ήτοι ΄΄ ταινίες που παίζονται μόνο στη φαντασία ενός σκηνοθέτη (άρα πατήσαμε μια ...νοητή μπανανόφλουδα) και γ) βλέπουμε συχνά στημμένα από πάσα άποψη και λογική μουσικά προγράμματα, όπου το τραγούδι έχει μεταλαχθεί σε ένα ...ποτάμι συναλλαγής και τζίρου ,με τις δισκογραφικές εταιρίες να πέφτουν πάνω από ένα νέο ...αηδό σα το λυσσασμένο σκυλολόι ελέω ανταγωνισμού...
Και εμείς,ενώ όλα αυτά τα φαινόμενα εξελίσσονται και γιγαντώνονται....αμέτοχοι και άβουλοι ανέκαθεν.
Μας έχουν κατακλέψει οι ...Αγιοι της Βουλής κατά καιρούς, το περιβάλλον μας εκδικείται και καλά κάνει γιατί και η ασέλγεια από τη πλευρά μας επάνω του έχει και τα όρια της . Οι θεσμοί δε θα υπάρχουν ούτε ώς έννοια σε λίγα χρόνια , όλα κυλούν στη κατηφόρα με κλήση....100% και εμείς ασχολούμαστε με τα...τέσπα που λέει και μια φίλη μου (δηλαδή τέλος πάντων!).
Οπότε το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι να δούμε το ΄΄Illuminati ΄΄ του Τόμ Χάνκς, μπάς και μας έρθει καμία....φώτηση!!!!!
Αλλά μάλλον μας βλέπω να ασχολούμαστε με τον...Αφρικανό της κυρίας Εφής Σαρρή,ναί καλέ της παρ΄ ολίγον βουλευτίνας!!!
Αντε περαστικά μας !
Καλό κουράγιο στους αποδεδειγμένα...πεφωτησμένους!

ΜΙΜΗΣ Κ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://filomatheia.blogspot.com
jim adams
Admin
jim adams


Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2008
Ηλικία : 44
Τόπος : Milkyway

Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μίμης reporter   Μίμης reporter Icon_minitimeΚυρ Μάης 31, 2009 7:39 pm

SXOLIASMOS 2.


Συγγραφέας Μήνυμα
MIMIS-ΟΚ
Επισκέπτης



Θέμα: SXOLIASMOS 2. Τρι 19 Μαϊος 2009 - 18:50

--------------------------------------------------------------------------------

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ Ο Κ. ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ Ο ΠΡΕΣΒΥΤΕΡΟΣ...

Οπως γνωρίζετε η γρίπη των χοίρων ,ή ΄΄νέα γρίπη΄΄ ή ο ιός Η1Ν1 ή όπως αλλιώς τον αποκαλεί η επιστημονική κοινότητα είναι η...νέα απειλή κατά της ανθρωπότητας.Απειλή που υφίσταται και στη χώρα μας από χθές καθώς καταγράφηκε το πρώτο επιβεβαιωμένο κρούσμα. Εδώ δε πρόκειται να κάνω επιστημονική ανάλυση,και ...ιατρικού περιεχομένου εκτιμήσεις γιατί δεν είμαι γιατρός. Είμαι δημοσιογράφος και από τη δική μου σκοπιά πρέπει να το δώ το ζήτημα.
Εχουμε λοιπόν και λέμε,για να παρατηρήσετε μέσα σε όλα ανάγλυφα και την αέναη ελληνική τηλεοπτική προπαγάνδα...
Ο ιός αυτός, εμφανίστηκε στο Μεξικό σε χοίρους πρίν περίπου 2 μήνες. Οι εκεί υπεύθυνοι, μέσα στο πανικό τους έκαναν λόγο για ένα μικροβιακό στέλεχος το οποίο έχει ομοιότητες με τους άλλα που ΄΄εμφανίστηκαν στους τηλεοπτικούς μας δέκτες προ τριετίας.΄΄ Των τρελών αγελάδων (σπογγώδης εγκεφαλοπάθεια) και το SARS που ευθυνόταν για θανάτους πουλερικών.Ολά αυτά τα στελέχη ιών ναί,σκότωσαν ανθρώπους. Όμως καμία σχέση δεν έχουν με τον H1N1 ,o οποίος όπως διαπιστώνεται από τη προσεκτική στατιστική μελέτη έχει θνησιμότητα γύρω στο 0,5-0,6 %. Σε αντίθεση με τον SARS που έφθαναν οι αντίστοιχοι δείκτες το 40%...
Αυτό με την ΄΄κοινή λογική ΄΄ τι σημαίνει; Ότι στα δέκα επιβεβαιομένα κρούσματα ,το πολύ να υπάρξει ένας θάνατος, ο οποίος θα επιβεβαιώσει ότι πρόκειται για κάτι πιο σοβαρό από μια απλή εποχική γρίπη.Οπως λένε κορυφαίοι λοιμωξιολόγοι , από τη κοινή γρίπη κάθε χρόνο (και πάντα σε συνδυασμό με άλλες υπαρκτές σε ένα εξασθενημένο οργανισμό ασθένειες) παρατηρείται 0,2 % θνησιμότητα. Ετσι καταλαβαίνουμε ότι είναι περίπου ίδιος ο κίνδυνος.
Το όλο πρόβλημα προέκυψε όταν ο ιός αυτός μεταλλάχθηκε και προκάλεσε μεταδοτικότητα από άνθρωπο σε άνθρωπο κατευθείαν.Και μεταδίδεται εύκολα με τα σταγωνίδια από το βήχα ή το φτάρνισμα. Για αυτό και αυτή η εξάπλωση σε πολλές χώρες . Τώρα γιατί μεταλλάχθηκες ο ιός είναι ένα πολύ μεγάλο και σοβαρό για την ΄΄ηθική του επιστημονικού-ερευνητικού κόσμου΄΄ ζήτημα.Εγείρονται δηλαδή βάσιμες υποψίες μήπως ο ιός αυτός είναι κατασκευασμένος στα εργαστήρια και πρόκειται η μετάλλαξή του να προήλθε από ανθρώπινο-ιατρικό σφάλμα.Σε αυτό το ερώτημα , ασφαλέστερα θα απαντήσει η ίδια η ιστορία , όταν θα έχει περάσει και αυτό από τη ταραγμένη ανθρωπότητα.
Και λέω ταραγμένη γιατί και η Ελλάδα , η οποία αποτελεί μέρος της, έχει υποστεί ....επιδημία ΄΄πνευματικής γρίπης΄΄.Όταν στα κανάλια οι δημοσιογράφοι -αναλυτές-ξερόλες-ειδικοί επί παντώς του επιστητού μιλούν για το φαινόμενο αυτό. Όταν έμμεσα προτρέπουν να πάει ο κόσμος στα φαρμακεία να αγοράσει ....TAMIFLU ΄΄για τη πρόληψή του΄΄, όταν το όλο θέμα αναγάγεται στο πώς θα αντιμετωπίσουν τη γρίπη τα νοσοκομεία, τα αεροδρόμια κτλ που είναι πάγια και δεδομένη υποχρέωση τους , καθώς μιλάμε για υπηρεσίες του κράτους ώς επι το πλείστον, τι να πεί κανείς;
Άλλο η αναγνώριση από τα ΜΜΕ ,και ειδικά τη tv, του ιού σε ένα σοβαρό θέμα για τη δημόσια υγεία και άλλο η ενσυνείδητη δημιουργία πανικού σε ακραίο βαθμό και ανησυχίας από όλο το τηλεοπτικό μηχανισμό για ...μια γρίπη που στη τελική αντιμετωπίζεται.
Επομένως κυρίες και κύριοι , εκτός από την σωματική ατομική υγειηνή , να δείνετε βάρως και στη...πνευματική υγειηνή ,για να μη σας τρελάνουμε εμείς οι...λειτουργοί της ενημέρωσης.Να κρίνετε , να συγκρίνετε και να φιλτράρετε ότι ακούτε.
Και όλα θα περάσουν , όσο ζώρικα και άν φαίνονται τώρα.Και δεν αναφέρομαι μόνο στους εκάστωτε ιούς που πλήττουν τη δημόσια υγεία, αλλά και σε άλλα φαινόμενα, που επηρεάζουν τη δημόσια ζωή, όπως η....οικονομική κρίση η οποία δε θα αποτελεί κρίση κάποια στιγμή , οπως και τα σκάνδαλα που δε θα ...μυρίζουν τόσο άσχημα...
΄΄Κάθε θάμμα τρείς ημέρες ΄΄ που λέει και μια παροιμία και ...όλα για τη τηλεθέαση με ΟΠΟΙΟ κόστος στους τηλεθεατές,οπότε...
δικαιώνεται ο Κω/νος Καραμανλής ο θείος , που έκανε λόγο κάποτε για ...Ελλάδα απέραντο τρελοκομείο....Παράνοια...
ΥΓ:Δέν ασχολήθηκα με τις πολιτικές εξελίξεις σήμερα, μη με πείτε και ...μονοδιάστατο ή αδιάφορο με άλλα θέματα, εξάλλου σας κουράζει και η συχεχής....Ευρω-εκλογολογία, την οποία έχουμε τουλάχιστον 18 ημέρες ακόμα να την υποστούμε...!
Χαίρεται.



chrystal



Αριθμός μηνυμάτων: 3
Ημερομηνία εγγραφής: 20/05/2009

Θέμα: Κατι δεν παει καλα... Τετ 20 Μαϊος 2009 - 11:29

--------------------------------------------------------------------------------

Επειδή το όλο θέμα με την γρίπη των χοίρων εμφανίστηκε σε μία περίοδο με σχετική "ησυχία" από άποψη ιατρικών μπερδεμάτων, έχω την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά.Πιστεύω ότι οι ιοί αυτού του είδους προέρχονται από εργαστηριακά πειράματα και όχι από διάφορες γενετικές μεταλλάξεις που συντελεστηκαν στη φύση. Επίσης, επειδή εκ φύσεως είμαι φιλομαθής, έψαξα λιγάκι το τί ακριβώς συμβαίνει με το πείραμα CERN, το οποίο όπως γνωρίζαμε είχε κάτι προβλήματα όταν τέθηκε σε εφαρμογή, με τις τουρμπίνες του. Όπως είχαν μεταδώσει τον περασμένο χειμώνα οι επιστήμονες, το πείραμα θα ξαναέμπαινε σε λειτουργία τον Απρίλιο του 2009. Ωστόσο, δεν ακούστηκε τίποτα από εκείνη την ανακοίνωση και μετά. Μπαίνοντας στην ιστοσελίδα του πειράματοσ αναφέρεται ότι η λειτουργία του θα ξαναρχίσει το Σεπτέμβριο του 2009. Και ερωτώ.Μήπως, κάποιοι θα ήθελαν να μας αποσπάσουν την προσοχή από το μεγαλύτερο και πιο επικίνδυνο πείραμα στην ιστορία της ανθρωπότητας με το να εφευρίσκουν συνεχώς μεταλλαγμένους ιους που απειλούν τον πληθυσμό της Γης? Ιδού η απορία μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://filomatheia.blogspot.com
jim adams
Admin
jim adams


Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2008
Ηλικία : 44
Τόπος : Milkyway

Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μίμης reporter   Μίμης reporter Icon_minitimeΚυρ Μάης 31, 2009 7:47 pm

sxoliasmos!


Συγγραφέας Μήνυμα
ΜΙΜΙΣ ΟΚ
Επισκέπτης



Θέμα: sxoliasmos! Πεμ 14 Μαϊος 2009 - 20:14

--------------------------------------------------------------------------------

ΤΟ ΜΠΛΕΝΤΕΡ ΤΩΝ ΣΚΑΝΔΑΛΩΝ ΄΄ΑΛΕΣΕ΄΄ ΚΑΙ ΤΑ ΜΜΕ!!!ΔΥΣΤΥΧΩΣ.....

Είναι στην ουσία γνωστό το πώς αισθανόμαστε όλοι μας,βλέποντας κόμματα,κομματικούς κηφήνες και λοιπούς παρατρεχάμενους να ορέγονται την εξουσία λές και είναι η Τζίνα Τζέιμσον!Το τι γίνετε τους τελευταίους μήνες στη χώρα μας δεν έχει προηγούμενο. Σκάνδαλα που η βρώμα τους βρίσκεται σε ....οξεία αντπαράθεση. Βατοπέδι,Siemens,Παυλίδης (δικαοσύνη φίλοι μου!), τι αλλο,τι αλλο..... ξέχασα κάτι;; α,όλο και το κατιτίς θα μου διέφυγε της ταραγμένης προσοχής μου! Δε ξέρω αν έχω κανένα Αλτσχάιμερ,όμως δε ξεχνώ και τα παλιά ,τα της Σοφοκλέους!Για να μη με θεωρήσετε ότι είμαι και στρατευμένος στην...Ιπποκράτους.
Και έρχομαι στη περιπτωσή μου να πώ το πόνο μου. Είμαι στο κατώφλι της επαγγελματικής δημοσιογραφικής καριέρας και αναρωτιέμαι...Αντε και βρίσκω δουλειά,πράγμα που έχει δυσκολέψει λόγω της οικονομική κρίσης.οκ; Αντε λοιπόν το παίρνουμε ώς δεδομένο.Μετά μου λέτε τι κάνω;;
Επιλέγω ας πούμε το πολιτικό ρεπορτάζ είτε επειδή μ αρέσει,είτε από ψώνιο, είτε από τύχη ή από ικανότητα επικοινωνιακή.Εγώ στη συνέχεια ΠΟΣΟ καλά μπορώ να κάνω τη δουλειά μου; Οταν ενδεχομένως θα γράφω στη χ εφημερίδα, θα έχω κολλήματα,όχι ηθελημένα όμως,ξέρετε αυτό που κάποιος σε υποχρεώνει να μη γράψεις αλήθειες,γιατί η επιχείρηση ,ο όμιλος που δουλεύεις έχει ποικιλότροπα συμφέροντα από κόμματα,στελέχη τους κτλ;;
Πόσο ελεύθερος θα είμαι τότε να στηλιτεύω τα κακώς κείμενα; Παλιά μερικοί δημοσιογράφοι το είχαν κάνει ( τώρα βέβαια είναι οι πρώτοι διαπλεκόμενοι ,αλλά δε θα επεκταθώ...) ,και αγνοώντας τα ΄΄μη ΄΄ και ΄΄δε κάνει΄΄ των ανωτέρων τη ιεραρχία ταύτη , βρέθηκαν με μόλοπες....Ακραίο; Σίγουρα αν δε ξέρεις,μπορεί όμως και να συμβεί.... Όταν ο Χριστός σταυρώθηκε για 30 αργύρια, όταν οι θεσμοί ξεσκίστηκαν από όλους τους θεματοφύλακες τους (ταχα μου) , όταν και ο πολίτης ο ανώνυμος έχει νοοτροπία μεγαλοτραπεζίτη με έφεση στα σενάρια ΄΄της αρπαχτής΄΄ , μην απορρείτε για τίποτα.
Ολοι μας ,δε λέω έχουμε ως στόχο και την απόκτηση οικονομικού κέρδους.Αλλο θέμα αυτό όμως και άλλο το να συνεχίσουμε στη πετατημένη της διαπλοκής ,του συμβιβασμού ,της λαμογιάς (έγινε η πιο ...in λέξη),της γενιάς των δημοσιογράφων πατεράδων μας ηλικιακά.Ονειρεύομαι και πολλοί της γενιάς μου,να κάνουμε όνομα στο χώρο με πραγματική δημοσιογραφική δουλειά δίχως όμως εξαρτήσεις, και ....χάρες. Αντιλαμβάνεστε τι γράφω ....
Και να προτείνω τη μια και μοναδική λύση που έχω στο μυαλό μου;;;
Δύσκολο αλλά όλα γίνονται κάποτε.
Λοιπόν προτείνω το εξής: σε ένα καπιταλιστικό περιβάλλον ,όπου εξαίρεση δε θα μπορούσε να αποτελέσει φυσικά ο χώρος των ΜΜΕ , να ψηφιστεί νόμος στη Βουλή ,όπου, θα λέει ρηττά: όποιος θέλει να διευθύνει επιχειρηματικά ένα Μέσο,να μην έχει κανένα απολύτως δικαίωμα να δρά την ίδια ώρα επιχειρηματικά και σε άλλους χώρους. Ετσι ,ούτε απευθείας αναθέσεις θα έχουμε σε ΄΄άλλες δουλειές΄΄ ούτε τίποτα σχετικό.
Καθαρές δημοσιογραφικές επιχειρήσεις - οργανισμοί με οριοθέτηση δράσης, όχι σε έπιπεδο δημοσιογραφικο, αλλά στο επίπεδο του παρασκηνίου.
ΤΟΤΕ ΝΑ δείτε πώς θα βγεί ο ήλιος πάνω από τον ΄΄ουρανό της δημοσιογραφίας΄΄.Νομίζω θα συμφωνείτε...
Ολα τα άλλα ,αποτελούν λόγια του...αιθέρα!
Ευχαριστώ για τη κατανόησή σας!

ΜΙΜΗΣ.



ΜΑΘΗΜΑΤΙ
Επισκέπτης



Θέμα: ΣΧΟΛΙΟ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΟ Πεμ 14 Μαϊος 2009 - 22:40

--------------------------------------------------------------------------------

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥ. ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΙ Η ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΠΟΡΕΙΑ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΦΑΓΟ ΧΩΡΟ ΤΩΝ ΜΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΦΩΝΗ ΜΕ ΤΙΣ ΤΩΡΙΝΕΣ ΑΡΧΕΣ ΣΟΥ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΑΥΤΟ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΔΙΑΒΡΩΘΕΙΣ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΑΡΓΑ.



Mimis ok
Επισκέπτης



Θέμα: apantisi Πεμ 14 Μαϊος 2009 - 23:22

--------------------------------------------------------------------------------

Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.
Θα το προσπαθήσω με όποιο κόστος ,αλλά δεν υπόσχομαι στον εαυτό μου τίποτα ,γιατι.....
Εδώ ολόκληρος Καραμανλης και μίλαγε στου Μπαιρακταρη για νταβατζηδες,οντας αρχηγος αντιπολιτευσης!ομως μετα ,οντας πρωθυπουργος τα ξεχασε ολα!



PEPOS



Αριθμός μηνυμάτων: 30
Ημερομηνία εγγραφής: 03/02/2009

Θέμα: APOYSIES Κυρ 17 Μαϊος 2009 - 17:02

--------------------------------------------------------------------------------

ΜΙΜΗ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΑ ΝΕΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ, Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΚΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ ΠΕΘΑΝΕ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΟΚΡΑ? ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΟΚΡΑ ΕΚΦΡΑΖΟΥΜΕ ΤΗ ΛΥΠΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΚΟΜΑ ΑΔΙΚΟ ΧΑΜΟ.



genikos8
Επισκέπτης



Θέμα: geia sas! Τρι 19 Μαϊος 2009 - 6:21

--------------------------------------------------------------------------------

poly kalo to arthro sou mimare! alla to thema einai oti to systhma auths edw ths xwras pou vasileuei h diafthora (vlepe siemens , paulidhs) kai h kai kala "diafaneia" einai gia klamata... egw to fwnazw kai to lew synexeia... oloi theloun na fane xrhmata aneksarthtou kommatos , aristeroi , deksioi , kentrwoi , kathetoi , diagwnioi kai outo kathekshs! akoma kai ston athlitismo pou ypotithetai oti einai "katharos" epikratei to xaos ths paragkas... den to lew epeidh o olympiakos exei parei 12 prwtathlimata 'h epeidh o panathinaikos - allh omada den exei dei asprh mera... aplws epeidh emeis san ellada se sxesh me alles xwres tou ekswterikou eimaste gia ta panygyria... sthn eurovision vghkame 7oi giati aploustata steilame ena tragoudi me thn idia klasikh syntagh... sakhs -dance kommati - petagmata(this is our night , FLYYYYY) , diladh mia apo ta idia... epishs o norvhgos htan gia klwtsies.... kai epeidh den pame katholou kala , anthrwpoi peinane , einai arrwstoi , pethainoun... distyxws eimaste analwsimoi... px. emeis exoume H/Y me 24 mbit grammh... alloi den exoun xrhmata oute gia PSTN (56 kbps) epomenws anti na katsoume na asxolithoume me emas asxoloumaste me to kratos! parte to xampari! den prokeitai na allaksei tipota.... na paei na g@#$%&ei to kratos , oi politikoi , h diafthora , emeis eimaste pou tous kanoume magkes , emeis eimaste pou zoume auto pou den zoune autoi aragmenoi sto "ftwxiko" tous mesa sthn xlidh , me ta paidia tous na spoudazoun sta kalytera panepisthmia (M.I.T. , YALE , HARVARD k.a.) gia to kalo tous men alla kapoio aplo paidi prepei na skistei gia na perasei estw sthn patra... distyxws kyries kai kyrioi eimaste mhn pw gia ti kalytera...


me ektimhsh pros olous/es ,
genikos


yg. k.k politikoi asxolitheite ligo me emas edw katw , giati exete zalistei apo to nektar pou legetai politiko aksiwma to opoio pinete ekei panw sta pshla mazi me ola ta lamogia...



kai epeidh nystaksa geia sas!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://filomatheia.blogspot.com
jim adams
Admin
jim adams


Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2008
Ηλικία : 44
Τόπος : Milkyway

Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μίμης reporter   Μίμης reporter Icon_minitimeΚυρ Μάης 31, 2009 7:48 pm

ARTHRO No 5.


Συγγραφέας Μήνυμα
MIMIS -
Επισκέπτης



Θέμα: ARTHRO No 5. Τετ 27 Μαϊος 2009 - 19:45

--------------------------------------------------------------------------------

ΚΑΙ ΕΓΕΝΕΤΟ....DEBATE!

Αύριο στις 8 η ώρα το βράδυ,οι πολιτικοί ηγέτες μας,θα δώσουν το καθιερωμένο τους debate.Αυτό συνηθίζεται πάντα να γίνεται λίγες ημέρες πρίν την επικείμμενη εκλογική αναμέτρηση. Και εδώ σε αυτό το σημείο θέλω να θέσω κάποια απλά ερωτήματα. Γιατί γίνεται αυτό το πράγμα; Σε τι εξυπηρετεί; Που αποσκοπεί;
Ερωτήματα που τίθενται εύλογα απ όλους μας.
Στο σημείο αυτό να πούμε ότι το ΄΄debate΄΄ όπως Αγγλιστί το αποκαλούμε ,είναι ιδέα προερχόμενη απο τας Ευρώπας.Τας Ευρώπας της πολιτικής ηθικής και του πολιτισμού. Της Ευρώπης που αποτελεί το θεματοφύλακα της συνύπαρξης των λαών της ευρωζώνης.
Καλά στα άλλα κράτη συνηθίζεται ,οκ. Η Ελλάδα γιατί να μπεί σε αυτή τη διαδικασία;; Όταν όλοι οι πολιτικοί αθετούν τις υποσχέσεις τους που ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΤΙΣ ΔΙΝΟΥΝ ΑΠΛΟΧΕΡΑ .Όταν ο ξύλινος λόγος έρχεται να ΄΄πλήξει ΄΄΄καίρια το όποιο ενδιαφέρον δημιουργείται απ τους πολίτες τηλεθεατές εν τη γενέσή του ,μόλις μιλούν οι πολιτικοί αρχηγοί.
Ή μήπως θα αλλάξει τη πολιτική του άποψη και θεώρηση ένας ψηφοφόρος όταν τους δεί;; Ας πούμε ο 80 αρης που ψηφίζει ΛΑ.ΟΣ ,άντε στο....τσακίρ κέφι ΝΔ ,δεί τη Παπαρίγα να αναπτύσσει την όποια επιχειρηματολογία της,λέτε να αλλάξει άποψη; ή να θεωρήσει το ΠΑΣΟΚ κεντρώο κόμμα όταν θυμάται τον προ τριακονταετίας ...επαναστατικό λόγο του ιδρυτή του Α. Παπανδρέου;
Είναι αστείος θεσμός. Ή λέτε οι αντίστοιχοι 5 δημοσιογράφοι -συνάδελφοι που έχουν απέναντι να τους....ανακρίνουν; Ναί ,ο δημοσιογράφος δεν είναι ένας ανακριτής, όμως θα έπρεπε να είναι ενημερωτής και θεμελιωτής της ΄΄αλήθειας΄΄ των πολλών τουλάχιστον.Δηλαδή να έκανε ο δημοσιογράφος που παίρνει μέρος εκεί ευθείες και ουσιαστικές ερωτήσεις στο πολιτικό που επιλέγεται να ρωτήσει.Ναί τι ώωωωωωρα;;; Πάντως τώρα όχι που λέει και ένας πολύ καλός φίλος μου.
Την ίδια ώρα που το΄΄ στοκάρισμα ΄΄ είναι δεδομένο!Εννοώ τη...προσυννενόηση που a priori υφίσταται ,μεταξύ των πολιτικών και των δημοσιογράφων.
Τι νομίζετε; Ότι όλα γίνονται έτσι; Οι πολιτικοί γιατί απαντούν τόσο εύκολα; Μα ακριβώς το έχουν προσχεδιάσει το πράγμα.
Εν πάση περιπτώση, όλα αυτά μπορούμε να τα καταλάβουμε. Αλλά το να μην αποφασίζει η δημοσιογραφική κοινότητα , η ΕΣΗΕΑ δηλαδή ,ποιοί συνάδελφοι θα βρίσκονται στο εν λόγω πάνελ,ε ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ,ΠΟΛΥ ΣΤΗΜΜΕΝΑ ,και κομμένα -ραμμένα στα μέτρα και τις επιδιώξεις του συνόλου των παριστάμενων πολιτικών αρχηγών είναι όλα....Ναί κυρίες και κύριοι, για αυτό το θέμα έχει λόγο η πολιτική ηγεσία του υπουργείου ΜΜΕ ...
Ξέρετε πολλά στην Ελλάδα του 2009 ΄΄μυρίζουν ...επίφαση Δημοκρατίας,και δυστυχώς,δυστυχέστατα δεν είναι μόνο το θέμα της πιθανής μη τήρησης νόμων,είναι και πολλά άλλα γεγονότα που αντιτίθεται στην ηθική και την ελεύθερη βούληση σε καιρό επίσημης προεδρευόμενης κοινοβουλευτικής Δημοκρατίας.Ε,πάλι καλά που δεν έχουμε και ...λογοκρισίες εμφανείς όπως στη δικτατορία...
Είδατε τη πάζλ πολύπλοκο που είναι αυτή η λεγόμενη...διαπλοκή.... Το δυνατό οικονομικά Μέσο λέει στο κόμμα και τον εκπρόσωπό του ορισμένες φορές:΄΄ θα σε...πιέσω για τα μάτια του κόσμου...αφού συμφωνείς κύριε .Με το αζημίωτο πάντα,και θα πάρω τη ΄΄ δουλειά ΄΄ την άλλη με απευθείας ανάθεση. Και ο πολιτικός λέει:΄΄ Ησύχασε...΄΄κατά κόσμον τέκνον μου΄΄ θα τη πάρεις τη δουλειά ,ευχαριστώ πολύ για την οικονομική σου συνεισφορά...Μόνο ξέρεις ε; ΜΗΝ ΕΠΙΤΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΣΟΥ....Ήμαρτον,τι σου έκανα;;;;;;
Μετά λύπης μου κάνω αυτές τις πραγματικές διαπιστώσεις.
Ναί ,πράγμα που κάνει τζίζζζζζ!Για τους λίγους ευνοημένους ΛΑΜΟΓΙΑ κατ επίφαση ΄΄λειτουργούς ΄΄ της ενημέρωσης. Για τους άλλους, η άποψη των πολιτικών πρός το πρόσωπο τους ΄΄ μη αρεστός ΄΄ είναι τιμή τους καμάρι τους και ΗΘΙΚΟ παράσιμό τους,θέλω να πιστεύω τουλάχιστον...
Ευχαριστώ για την υπονομή σας,με συγχωρείται αν σας κούρασα με τις....ύποπτες ολίγον τι σκέψεις-διαπιστώσεις μου περί ΄΄ εφηρμοσμένης σύγχρονης ελληνικής πολιτικής΄΄ .Και πάντα θα το φωνάζω,δεν ισωπεδώνω τίποτα και κανέναν .Υπάρχουν και αρκετές φωτεινές εξαιρέσεις,αλλά είναι σίγουρα μειοψηφικές...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://filomatheia.blogspot.com
jim adams
Admin
jim adams


Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2008
Ηλικία : 44
Τόπος : Milkyway

Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μίμης reporter   Μίμης reporter Icon_minitimeΚυρ Μάης 31, 2009 7:50 pm

ΑΠΟΨΗ.


Συγγραφέας Μήνυμα
MIMIS -A
Επισκέπτης



Θέμα: ΑΠΟΨΗ. Yesterday at 18:11

--------------------------------------------------------------------------------

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΤΕΤΟΙΑ ΜΙΖΕΡΙΑ ...!
Ε τι άλλο να πούμε! Όλο στη κατήφια είναι αυτή η χώρα,όλο φτώχεια,όλο σκάνδαλα,αδικίες ,ανεργεία και και και.Όμως η κατάσταση για το μέσο Έλληνα δε παλεύεται. Γιατί. Σου λένε τα Μέσα,σου κλέβουν τα λεφτά, δυσκολεύει η αγορά εργασίας,καρκινοβατεί το περιβάλλον,μ οι επιδημίες (που για εμένα είναι φτιαχτές και πραγματικά και ΄΄επικοινωνιακά ) απειλούν τη ζωή σου και πολλά άλλα, όπως το τρομολαχνικό επιχείρημα: βγαίνεις να πας στη δουλειά σου στο κέντρο και δε ξέρεις αν θα γυρίσεις ,αφού η τρομοκρατία χτυπά αδιάκριτα!
Ε, αει στο διάολο ηλίθιοι!Όλοι σας! Θα μας κάνετε να αρρωστήσουμε σωματικά και ψυχολογικά ,πρίν καν όλα αυτά που επισημαίνετε με (τάχα μου) αγωνία ,συμβούν. Εγώ ,με απόλυτη συναίσθηση των δυσκολιών της εποχής που διανύουμε λέω το απλό. Ας ζήσουμε λίγο, ας διασκεδάσουμε,ας είμαστε καντά με πραγματικούς φίλους,ας ερωτευθούμε,ας χαρούμε στο ελάχιστο την εργασία μας εάν αυτή μας εκφράζει βέβαια, κάντε ό,τι λαχταράει η ψυχή σας!Εντάξει θα μου πείτε τώρα,΄΄άσε μας ρε φίλε,δε έχουμε λεφτά για να πάμε ταξίδι ή για να φάμε σε ένα ακριβό ρεστοράν. Ε ,και;; πήγαινε βόλτα με τη βάρκα σου κάπου κοντά, ή φάε σε σουβλαντζίδικο,αλλά θέλω να πώ,ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΛΑ ,ζήσε κάθε στιγμή, να είσαι κοινωνικός, γιατί άν όλοι μας ανεξαιρέτως δε τα κάνουμε αυτά, τότε με τι μπαταρίες να δώσουμε τη μάχη για τα καθημερινά , τα δύσκολα και τα ψυχοφθόρα;; Άν δε τα κάνουμε αυτά , ή άρρωστοι σωματικά θα είμαστε ή ψυχικά και το τελευταίο είναι το χειρότερο.
Εντάξει να ενδιαφερόμαστε για τα πολιτικά τεκταινόμενα εννοείται, εντάξει να έχουμε έγνοιες για οικογένεια και δουλειά ,αλλά πρέπει να αφιερώνουμε χρόνο κάθε ημέρα για τον εαυτό μας. Για το ΄΄γαμώτο της υπόθεσης΄΄ . Μία παρακολούθηση ταινίας με τους αγαπημένους σου ηθοποιούς, ή μια βόλτα στην ακρογιαλιά ή ένα ταξίδι σε ένα νησάκι όπου μπορεί να σηματοδοτήσει ένα νέο έρωτα, είναι ενδιαφέρουσες καταστάσεις νομίζω.Όπως ικανοποιείται ο καθένας!Πάντως ας το κάουμε όλοι μας, είναι άκρως σημαντικό...
Ακόμα και αυτό που γίνεται εδώ ,στο καλύτερο blog που υπάρχει στην Ελλάδα , το filomatheia.blogspot.com , είναι γοητευτικό. Άνθρωποι ανταλλάσουν απόψεις για τη πολιτική , για τις τέχνες ,για τον αθλητισμό , επί παντώς επιστητού !!!! Περνάνε δημιουργηκά το χρόνο τους.Το προτιμώ από το να κάνω συνεχώς διάφορες αγχοτικές δουλειές και 20 ώρες το 24 ωρο να είμαι σε ψυχολογικό αλαλούμ!!!!!!
Αυτά! Και προσεχώς άλλα άρθρα επί της ψυχρής και αγχώδους καθημερινότητας με επίκαιρο χαρακτήρα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://filomatheia.blogspot.com
jim adams
Admin
jim adams


Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2008
Ηλικία : 44
Τόπος : Milkyway

Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μίμης reporter   Μίμης reporter Icon_minitimeΚυρ Μάης 31, 2009 7:57 pm

ΑΡΘΡΟ 4


Συγγραφέας Μήνυμα
MIMIS-OK
Επισκέπτης



Θέμα: ΑΡΘΡΟ 4 Κυρ 24 Μαϊος 2009 - 16:31
________________________________________
ΕΥΡΩΕΚΛΟΓΕΣ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΄΄ΕΥΡΩ΄΄
Aλλά με ...΄΄παπαγαλάκια ΄΄ και ΄΄βαρβαρότητες΄΄
Μόνο ο τίτλος επιβεβαιώνει ότι σε ακριβώς 2 εβδομάδες έχουμε ΄΄ευρωεκλογές΄΄. Άν δεί κανείς τις κινήσεις των κομμάτων προεκλογικά,ειδικά των κομμάτων εξουσίας, θα διαπιστώσει ότι το μόνο που δε κάνουν τα επιτελεία τους είναι να ασχοληθούν με τα της ευρώπης και του τι πρέπει να αξιώσει ώς κράτος η Ελλάδα από τις διάφορες επιτροπές της Ε.Ε, κατά τη προσεχή πενταετία.Το τι θα γίνει με το σύμφωνο σταθερότητας τελικά, ποιά θα είναι η εξέλιξη του πολύπαθου Κυπριακού ζητήματος, τι θα γίνει τελικά με τα Σκόπια, και τι τύχη θα έχουν πολλά άλλα θέματα που έχουν κοινωνική βάση, όπως η λαθρομετανάστευση κτλ.
Αντ΄αυτών, η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ, εκεί που θα περίμενε κανείς να παρουσιάσουν προεκλογικά σπότ με προτάσεις , σχέδιο και ευρηματικότητα στη παρουσίαση τους , αυτοί έμειναν μόνο στο τρίτο. Ευρηματικότητα βλακώδη, ανούσια και πολωτική που εξυπηρετεί μονάχα πρόσκαιρες μικροκομματικές σκοπιμότητες. Εν μέρει στοχεύει και στο ΄΄θυμικό΄΄ των πολιτών,λές και πρέπει όλοι μας να ψηφίσουμε με...συναισθηματικά κριτήρια.
Τα πράσινα ΄΄παπαγαλάκια΄΄ της ΝΔ και το δίλλημα ΄΄σοσιαλισμός ή βαρβαρότητα ΄΄ που έθεσε ο κ. Παπανδρέου , αποδεικνύουν ότι ο λόγος ο πολιτικός είναι κενός σε ουσία, λαικίστικος και θυμίζει εποχές προ δικτατορικές...Στις οποίες , μπήκε η βάση για να φτάσουμε ακόμα και στο πραξικόπημα ,μέσα από ένα ατελείωτο τότε επικοινωνιακό πόλεμο, μια κατάσταση σύγχυσης , ένα διχασμό με καταγγελίες ενθεν κακείθεν και ξύλινη γλώσσα.
Με όλα αυτά δε λέω ότι θα φτάσουμε σε μια νέα δικτατορία ,αλλά νομίζω ,και με δεδομένη την συνεχώς αυξανόμενη δυσαρέσκεια και τάση αποχής από τη πολιτική των πολιτών , ότι αυτό το μήνυμα πρέπει να κατανοηθεί από όλους τους πολιτικούς και να αλλάξουν τακτική , τουλάχιστον να μιλήσουν πιο ...πολιτικά και όχι τόσο πολωτικά και οπαδικά...Καλή και επιθυμητή η κομματική συσπείρωση εν όψει εκλογικών αναμετρήσεων,αλλά ας μη ξεφτιλίζεται και ευτελίζεται τόσο η πολιτική δράση και αντιπαράθεση...
Και όλα αυτά συμβαίνουν την ίδια ώρα όπου είχαμε και έχουμε ένα σωρό ΄΄αμαρτωλές υποθέσεις΄΄ (SIEMENS,Γερμανός,Βατοπαίδι κτλ) σε εξέλιξη ,με ένα ακόμη στοιχείο αρνητικό για την πολιτική στη χώρα μας. Τη ποινικοποίηση της πολιτικής ζωής που μας κάνει να μιλάμε για άλλα...
Εν τέλει πότε θα μιλήσουν τα κόμματα για την υγεία , για την παιδεία, για την κατάσταση της ΄΄ανάπηρης΄΄ ελληνικής οικονομίας, για την ανεργεία και τις εργασιακές σχέσεις και για πολλά άλλα θέματα που είναι σημαντικά για τη ζωή όλων μας;
Φοβάμαι ότι επί της ουσίας έστω αντιπαράθεση, δε θα έχουμε ποτέ, έχουμε μονάχα αδιαφορία.
Παρά τις υπερπροσπάθειες που κάνει ο Πρωθυπουργός να δείξει ενδιαφέρον για τη κατάσταση στην υγεία με επισκέψεις στα νοσοκομεία ή με την επίβλεψη δημοσίων έργων, κανείς δε πείθεται , καθώς αυτές πραγματοποιούνται προεκλογικά για προφανείς σκοπούς. Και το ίδιο πράττουν και οι άλλοι πολιτικοί αρχηγοί.
Οπότε, με αυτά και μ΄αυτά , όλο και πιο κοντά είναι οι παραλίες για το κόσμο ... Το στοίχημα δηλαδή , ύστερα απ΄όλα αυτά, είναι όχι το άν θα βγεί το ΠΑΣΟΚ ή με πόσο τοις εκατό θα ηττηθεί η ΝΔ ,αλλά άν θα πάνε οι πολίτες να ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα , γιατί ο ...κίνδυνος γενικευμένης αποχής παραμονεύει...



MAΘΗΜΑΤΙ
Επισκέπτης



Θέμα: ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ? Δευ 25 Μαϊος 2009 - 10:07
________________________________________
ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΕΠΙΤΕΛΕΙΣ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ? ΚΑΙ ΑΣ ΜΗ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΙΔΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΜΙΚΡΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΜΙΛΑΜΕ? ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΙΟΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΑΠΛΑ ΑΝΑΚΥΚΛΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ? ΙΔΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΙΔΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ. ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ Ο ΤΟΠΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ , ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΦΘΑΣΑΜΕ ΕΩΣ ΕΔΩ? ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΦΘΑΣΑΜΕ ΣΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΧΑΛΙΑ, ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ, ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ. ΜΕΤΑ ΤΗΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΕΣ, ΚΑΙ ΕΥΣΤΟΧΕΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ, ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟ ΤΟΥ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟΥ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙ, ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΗΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ.



MIMIS-OK
Επισκέπτης



Θέμα: Απάντηση. Δευ 25 Μαϊος 2009 - 18:28
________________________________________
Ευχαριστώ παρα πολύ για τα καλά σας λόγια κα Μαθηματικε. Φαίνεστε άνθρωπος με παιδεία ,αρχές και με σταθερότητα απόψεων πράγμα που λείπει στις μέρες μας.
Θέλωντας να δώσω μια εξήγηση για το πως φθάσαμε σε αυτό το χάλι όσον αφορά στη πολιτική έτσι όπως αυτή ασκείται στη χώρα μας,παρατηρώ ότι οι σημερινοί έχοντες υψηλές θέσεις στα κόμματα ,ηλικίας όλοι από 40 χρονών -....80... δε δίνουν ...τόπο στα νιάτα να αναπτύξουν ιδέες,πρωτοβουλίες ,πολιτικές με ορίζοντα τουλάχιστον 20 ετιας.Το επίσημο πρόσχημα είναι ότι οι ΄΄νέοι΄΄ δεν έχουν εμπειρία να διοικήσουν κ΄να πολιτευθούν. Ανεπίσημα όμως είναι ο φόβος ότι θα χαθεί το...παντεσπάνι από τις συναλλαγές τους με τον επιχειρηματικό κόσμο, διαπλοκή δηλαδ ή υπάρχει πάντα.
Γιατί αν κοιτάξουμε στην αρχουσα...πολιτικη ταξη,δεν είμαστε καθόλου αισιόδοξοι ότι υπάρχουν ΄΄νέες πολιτικές΄΄ προς ΄΄όφελος του πολίτη΄΄, ούτε πολιτική ηθική....
Ευχαριστώ.



MAΘΗΜΑΤΙ
Επισκέπτης



Θέμα: ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΣΑΛΑΡΗΣ Δευ 25 Μαϊος 2009 - 22:27
________________________________________
ΣΥΝΙΣΤΩ ΣΤΟ ΝΕΟ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΠΑΣΑΛΑΡΗ ΣΤΟΝ ΣΗΜΕΡΙΝΟ Ε.Τ. ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΑΦΙ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ, Ο ΙΔΙΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΚΑΤΑΝΤΗΜΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ. ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΑΡΘΡΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΔΑΣΚΑΛΟΥ ΘΑ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Υ.Γ. ΜΗΠΩΣ Ο ΔΕΛΤΑ 29 ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥ? ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΑΓΙΑΖΕΙ ΤΑ ΜΕΣΑ, ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΩΝ ΑΓΓΛΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ ΜΕ ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΤΩΝ ΕΚΕΙ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ.



delta29
Επισκέπτης



Θέμα: ΣΤΗΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙ ΚΟΜ Τρι 26 Μαϊος 2009 - 11:37
________________________________________
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΜ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΡΩΤΑΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΑΙΝΕΙΤΕ? ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΥΣ -.



ΠΑΡΑΤΗΡΗ
Επισκέπτης



Θέμα: ΑΠΑΝΤΗΣΗ Τρι 26 Μαϊος 2009 - 14:03

________________________________________
ΜΙΑ ΣΥΝΤΟΜΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΕΥΣΤΟΧΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ Κ.ΜΙΜΗ.
ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΑΡΧΗΓΟΙ
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΧΟΥΝ?
ΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΤΗΣ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ?
ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΕΛΛΗΝΑΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ,ΥΓΕΙΑ,
ΠΑΙΔΕΙΑ,ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ?
ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΚΥΨΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΝΑ ΑΡΝΕΙΤΑΙ
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΖΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ,ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΣ ΣΩΣΤΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ
ΦΟΒΟΥΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΥΠΟΚΕΙΝΟΥΜΕΝΕΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ.
ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΩΘΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ ΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΝΑ ΧΟΡΗΓΟΥΝΤΑΙ ΑΣΠΙΡΙΝΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ.
ΕΦΌΣΟΝ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΟΦΘΑΛΜΟΙ,ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΜΙΚΡΟΚΟΜΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥΣ
ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΟΝ ΠΟΛΛΩΝ ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΟΥΤΕ ΛΥΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΘΕΣΕΙΣ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΧΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΘΕΣΗ ΑΥΤΗ.
ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΗΝ ΣΚΥΤΑΛΗ ΠΙΕΖΩΝΤΑΣΤΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ
ΤΟ ΣΩΣΤΟ.



MAΘΗΜΑΤΙ
Επισκέπτης



Θέμα: OXI AΠΟΧΗ Τρι 26 Μαϊος 2009 - 23:15
________________________________________
ΣΥΜΦΩΝΩ, Η ΑΠΟΧΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΣΤΑΣΗ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΙΔΕΙΑ, ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΥΓΕΙΑ, Κ.Λ.Π Κ.Λ.Π. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΕΛΕΟΣ ΜΗ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΛΟΓΑΤΕ ΠΙΑ, ΤΕΤΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΤΟΙΟΙ ΜΑΣ ΑΞΙΖΟΥΝ, ΕΠΙ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΜΟΥ ΔΙΝΑΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΟΤΕ ΩΣ ΝΕΟΛΑΙΑ ΕΙΧΑΜΕ ΟΡΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΗΜΕΡΑ Η ΝΕΟΛΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΜ ΝΑΝΙ ΚΑΚΑ ΚΑΙ ΤΣΙΣΙΑ. ΝΑΙ ΘΑ ΨΗΦΙΣΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΡΟΤΡΕΠΩ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΙ'ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΟΥΤΕ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΑΡΧΗΓΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΟΥΤΕ ΙΚΑΝΟΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ, ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΘΗΜΑ ΤΟΥ Κ.Κ.Ε. ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ, ΑΝ ΚΑΤΙ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΤΟ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ Ε.Ε. ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΜΕ ΠΟΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΛΑΝΣΑΡΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΘΗΜΑ. ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ. Υ.Γ. ΑΦΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΩΣ Ο ΤΑΔΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ, ΑΝΙΚΑΝΟΣ, ΚΛΕΦΤΗΣ, ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ?



delta29
Επισκέπτης



Θέμα: ΣΤΗΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙ ΚΟΜ Today at 15:30
________________________________________
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΜ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΤΕ ΠΟΥ ΤΟΝΙΖΕΤΕ ΤΗΝ "ΑΠΟΧΗ"? -.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://filomatheia.blogspot.com
PEPOS

PEPOS


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2009

Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΜΙΜΗΣ ΛΑΘΟΣ   Μίμης reporter Icon_minitimeΤετ Ιουν 03, 2009 8:57 pm

affraid lol! afro flower jocolor geek scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch ΜΙΜΗ ΞΥΣΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΒΡΕΣ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΩΣΤΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PEPOS

PEPOS


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2009

Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΜΙΜΗ 1000% ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ   Μίμης reporter Icon_minitimeΤετ Ιουν 03, 2009 9:03 pm

No No No No No No No No No No No No No No No cat cat cat cat cat cat cat cat cat cat cat cat cat cat monkey monkey monkey monkey monkey monkey monkey pig pig pig pig pig pig pig pig pig pig pig pig pig pig confused confused confused confused confused confused confused affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid ΜΙΜΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΟΚΙΜΗ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ Η ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΡΑ ΕΣΥ ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ, ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΜΑΚΗ Η ΤΟΝ ΓΕΝΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΤΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΑ ΓΙΑ ΟΔΗΓΙΕΣ. santa santa santa santa santa santa santa santa santa bom bom bom bom bom bom bom bom bom bom bom elephant elephant elephant elephant elephant elephant elephant elephant geek geek geek geek geek geek geek geek geek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
delta29
Επισκέπτης




Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΕΠΙΚΑΙΡΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΟΜ   Μίμης reporter Icon_minitimeΠεμ Ιουν 04, 2009 8:30 pm

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΜ, ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ, Αποχή η Απόχη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PEPOS

PEPOS


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2009

Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΡΑΣΙΝΟ ΔΑΓΚΩΤΟ   Μίμης reporter Icon_minitimeΠεμ Ιουν 04, 2009 9:28 pm

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΠΡΑΣΙΝΟ ΔΑΓΚΩΤΟ, ΟΥΤΕ ΑΠΟΧΗ ΟΥΤΕ ΑΠΟΧΗ, Ο ΔΕΛΤΑ 29 Ν'ΑΦΗΣΕΙ ΤΑ ΚΟΛΠΑΚΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΧΗΣ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟΙ ΑΠΕΧΟΥΝ ΒΟΗΘΟΥΝ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΟΜΜΑ, Η ΑΠΟΧΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΚΦΥΓΗ. ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΡΧΗ ΠΡΙΝ ΤΕΠΟΣΟΥΝ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΩΛΗΣΗ ΤΗΣ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ. cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mimis.
Επισκέπτης




Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μίμης reporter   Μίμης reporter Icon_minitimeΠαρ Ιουν 05, 2009 12:52 am

ΠΕΡΙ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ...ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ (ΚΑΙ ΜΗ)!
Απόψε δε ξέρω τι να γράψω...Είναι όλα τα θέματα τόσο υπερεξαντλημένα γύρω από τις πολιτικές (και παραπολιτικές) εξελίξεις παραμονές ευρω-εκλογών , όπου θα επαναλαμβάνομαι ,πράγμα κουραστικό για εσάς.
Να γράψω για τα αθλητικά; Δεν αρέσουν σε εσας τις γυναίκες, και εσείς που πιθανώς να έχετε μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σας, να θίγεστε από την ενασχόληση μου με ΄΄τόσο επιφανειακά θέματα΄΄.
Να γράψω για τέχνες; Γνώσεις ,ο γράφων τούτο το ειλικρινές κείμενο,δεν έχει και πολλές, παρακολουθεί θέατρο και σινεμά, αλλά δεν εντριφεί...
Ε,τότε θα μου πείτε για τι θα γράψεις, για τις ...γκομενικές σου εμπειρίες; Ε,δεν είναι ότι ντρέπομαι,αλλά σιγά μη σας ενδιαφέρει... Εκτός και αν έχετε εθιστεί ΄΄εις τη κοινωνικήν κριτικήν ΄΄ όπως θα έλεγε πιθανότατα και ο Γ . Καρατζαφέρης...!
Α,βρήκα τι θα γράψω, λίγο δε θα σας κουράσω,μικροαναφορά θα κάνω. Θα γράψω για τα προβλήματα του δήμου μου , ο οποίος δε διαφέρει σε τίποτα από άλλους...
Η γνώμη μου για το δημοτικό συμβούλιο της ΄΄Αναγγέννησης΄΄ δε είναι καθόλου θετική. Πολλοί σύμβουλοι εκεί, δείχνουν να αποτελούν ΄΄γνήσια παιδιά της ....πολιτικής όσον αφορά στην επικοινωνιακή τακτική...΄΄.Λαικίζουν αρκετά, υπάρχει αδιαφορία, πρατηρούνται καθυστερήσεις σε έργα και μέσα σε αυτά εγείρονται και ηθικά ζητήματα τα οπ
΄
οία θα μου επιτρέψετε να ασχοληθώ επισταμένα άλλη φορά.Ένας δήμος Κορωπίου χωρίς όραμα ,κατά τη γνώμη μου, για τη πόλη,και πλέον μια δημοτική αρχή χωρίς ΄΄λαϊκό έρεισμα΄΄...Όσοι είναι γηγενείς και ασφαλώς μη κομματικοποιημένοι, επομένως με ...νηφάλια πολιτική άποψη , θα με επιβεβαιώσουν.Και αυτό θα γίνει όχι γιατί επιζητώ επιβεβαίωση για τις απόψεις που εκφράζω , αλλά για να επιβεβαιωθεί από πολλές πλευρές μια άσχημη κατάσταση...
Πολλά έχουν ακουστεί για κακοδιαχείριση των οικονομικών (όπως συμβαίνει συχνά και σε άλλους δήμους...), πολλά έχουν ακοστεί για αναλγησίες της αρχής για θέματα υποδομών(οδικό δίκτυο ειδικά), πολλά ερωτήματα ΄΄εωρούνται΄΄ σχετικά με τις σχέσεις μεταξύ των δημοτικών αρχόντων και την αποτελεσματικότητα των χειρισμών τους ...
Αυτά εν ολίγοις... Υπόσχομαι ότι κάποια ημέρα, όταν το κρίνω απαραίτητο , θα ανοίξω το ΄΄φάκελο δήμος Κορωπίου΄΄ , όπως θα αναφερθώ και γενικότερα στις εξουσίες σε τοπικό επίπεδο ανα την Ελλάδα, γιατί ακριβώς είναι το θέμα από μόνο του σημαντικό και μας αφορά όλους το ίδιο σε σχέση με τα τεκταινόμενα της κεντρικής πολιτικής σκηνής...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mimis-??
Επισκέπτης




Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΧΟΛΙΟ ΠΕΡΙ ΑΠΟΧΗΣ...   Μίμης reporter Icon_minitimeΤετ Ιουν 10, 2009 5:40 pm

ΕΚΛΟΓΕΣ ΠΑΡΟΔΙΑ... Tελείωσαν και οι ευρωεκλογές ,ή καλύτερα οι …ευρωαποχές! Μόνο έτσι μπορείς να χαρακτηρίσεις τις εκλογές που έγιναν προχθές.. .49% αποχή στην Ελλάδα, 65% στην Ολλανδία και πάνω από 40 % των ευρωπαίων ψηφοφόρων στο σύνολό τους, προτίμησαν τη… ΄΄ψήφο ΄΄ της αποχής! Ποσοστό ρεκόρ από καταβολής ευρωεκλογών.
Μετά από όλα αυτά, άπαντες, πολιτικοί ,επικοινωνιολόγοι, δημοσιογράφοι και δημοσκόποι ,προσπάθησαν να βρούν τις αιτίες της αποχής. Ο καθένας ανέπτυσσε την επιχειρηματολογία του. Το γενικό συμπέρασμα ήταν ότι οι πολίτες έχουν πλέον απογοητευτεί από το πολιτικό σύστημα στη χώρα μας και μιλάω για την Ελλάδα ,γιατί για τα πεπραγμένα στη χώρα μας έχουμε άποψη.
Και βέβαια όταν ένα κόμμα χάνει τις εκλογές και ιδιαίτερα όταν αυτό είναι η κυβέρνηση, στο μόνο που μπορείς να βασιστείς για να δικαιολογήσεις την αποτυχία σου είναι το δόγμα ότι΄΄ μάλλον οι ψηφοφόροι μας ,όντας δυσαρεστημένοι από εμάς, επέλεξαν την αποχή από τις εκλογές για να μας στείλουν ένα μήνυμα…΄΄
Κατά την άποψη μου αυτό αποτέλεσε μια φτηνή δικαιολογία των κυβερνητικών στελεχών ,από τη στιγμή που δεν έχουν έμπρακτες αποδείξεις ότι το 49% των ψηφοφόρων που έκαναν αποχή , ήταν όλοι τους Νεοδημοκράτες…
Κατά τα άλλα , με εξαίρεση το ΛΑ.Ο.Σ όπου αναμφισβήτητα αποτέλεσε έκπληξη με τον υπερδιπλασιασμό των ποσοστών του από τις εθνικές εκλογές του 2007 , για όλα τα άλλα κόμματα , είχαμε αναμενόμενα αποτελέσματα. Δηλαδή ότι πάνω –κάτω το ΠΑΣΟΚ θα είχε ποσοστά που θα κυμαίνονταν γύρω στο 35-37 % , το ΚΚΕ αναμενόταν να κρατήσει τη σταθερή, από χρόνια , δύναμή του , με 8 % και ο ΣΥ.ΡΙΖ.Α επιβεβαίωσε αυτό που ακουγόταν πολύ καιρό τώρα, ότι οι δημοσκοπήσεις που έδειχναν το ποσοστό τους πολύ ανεβασμένο , δεν θα επιβεβαιώνονταν από τις κάλπες, όπως και συνέβη τελικά… Και τώρα βέβαια , στη Κουμουνδούρου , άρχισε ο εμφύλιος...
Στην Ευρώπη το γενικό συμπέρασμα είναι ότι είχαμε μια γενική στροφή προς τα δεξιά, καθώς οι ακροδεξιοί πήραν πανευρωπαικά 17%. Όσον αφορά στους νικητές ,η κεντροδεξιά στο σύνολό της πήρε πάνω από 45% ,εν αντιθέσει με τους σοσιαλιστές που έχασαν σημαντικά τη δύναμή τους…
Τελικά η οικονομική κρίση, κατά τους ευρωπαίους απαιτεί , απ ΄ ότι φαίνεται, συντηρητικές πλειοψηφίες για να …αντιμετωπιστεί.
Το παντοτινό ζήτημα είναι όμως ,το κατα πόσο οι κυβερνήσεις ανα την Ευρώπη δίνουν λύσεις στα θέματα της καθημερινότητας των πολιτών που καίνε , ειδικά τώρα εν μέσω ισχυρής οικονομικής ύφεσης...Και βέβαια , το αν είναι διατεθιμένες να κάνουν τις απαραίτητες συνεργασίες με άλλα κόμματα...




[b]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mimis ??
Επισκέπτης




Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Άποψη.   Μίμης reporter Icon_minitimeΠεμ Ιουν 11, 2009 7:21 pm

Φαίνεται ότι τα ,περι πολιτικής ,άρθρα μου δε σας κεντρίζουν το ενδιαφέρον , οπότε ίσως στραφώ σε άλλα θέματα...
Πάντως μακριά από εμένα οι ψευτοκουλτούρες!!!!!!!!!!!!!Αν δε το εχεις μεσα σου το θέμα ,δε σε συναρπαζει και συνεπαιρνει δε το γράφεις!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jim adams
Admin
jim adams


Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2008
Ηλικία : 44
Τόπος : Milkyway

Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μίμης reporter   Μίμης reporter Icon_minitimeΠαρ Ιουν 12, 2009 7:20 pm

SIEMENS, Η ΜΕΓΙΣΤΗ ΛΑΔΙΑΡΑ!!!!!!!!


Συγγραφέας Μήνυμα
Mimis

Θέμα: SIEMENS, Η ΜΕΓΙΣΤΗ ΛΑΔΙΑΡΑ!!!!!!!! Τετ 3 Jun 2009 - 20:31

--------------------------------------------------------------------------------

SIEMENS: Η ΜΕΓΙΣΤΗ ΛΑΔΙΑΡΑ!

Τα γενικά στοιχεία για τη σκανδαλώδη υπόθεση της SIEMENS τα γνωρίζετε. Εγώ θα προχωρήσω λίγο παραπάνω, ξεκινώντας από την ...αρχή των λαδωμάτων της εταιρίας στα κόμματα. Η παράνομη συναλλαγή της εν λόγω εταιρείας ξεκινάει χρονικά περίπου από την εποχή του βρώμικου ΄89! Ο Θεέ μου τι σύμπτωση!!! Δεν υπάρχει σχέση με το σκάνδαλο των ΄΄πάμπερς΄΄ όπως θα το θυμάστε οι μεγαλύτεροι,όμως η ρίζα του ...ένοχου δέντρου είναι εποχής του 1989-΄90. Τότε που η θυγατρική της εταιρεία με ονομασία Mayo , έβαλε τα θεμέλια ώστε μετά από μια εικοσαετία από τότε, σήμερα δηλαδή να καταστήσει το ΄΄ηθικό επιχείρημα των κομμάτων εξουσίας (ειδικά) εντελώς διάτριτο...΄΄
Σύμφωνα με το εμπεριστατωμένο ρεπορτάζ που έγινε από τα Μέσα τη περασμένη εβδομάδα, με προεξάρχουσα εφημερίδα το ΄΄Πρώτο Θέμα΄΄, η Γερμανική offshore (χαμηλής φορολογίας) εταιρεία , δεχόταν εμβάσματα ,έξι τον αριθμό ,από τη...μητρική εταιρεία SIEMENS.Τελικός αποδέκτης ήταν τα γραφεία της ΝΔ , κατά τη περίοδο της διακυβέρνησης της χώρας από το Κω/νο Μητσοτάκη (1990-1994). Οι Γερμανοί απέστειλαν ήδη τα έγγραφα στον ανακριτή πρός διερεύνηση. Όπως ήταν φυσικό ο επίτημος πρόεδρος της ΝΔ έκανε λόγο για ΄΄άθλια σκευωρία΄΄. Το αιτιολογικό που προέβαλε ήταν το εξής: η κυβέρνηση του δεν είχε υπογράψει καμία σύμβαση ιδιωτικοποίησης με τον ΟΤΕ επομένως δεν υπήρξε καμία επαφή για έμβασμα,χώρια,όπως υποστηρίζει, ότι τα έγγραφα αμφισβητούνται από εμάς ώς πρός την εγκυρότητα τους. Ο Χρήστος Καραβέλας κατείχε τα επίμαχα έτη τη θέση του οικονομικού διευθυντή της ΄΄Mayo΄΄.Αυτός ο κύριος λοιπόν θεωρείται πρόσωπο κλειδί και για το μοίρασμα του μαύρου χρήματος σε πολιτικούς ήδη από τα τέλη της δεκαετίας του ΄80, όπως σημειώνεται στο ΄΄Θέμα΄΄. Ήταν η περίοδος με τις αμαρτωλές συμβάσεις της τότε κυβέρνησης με τον ΟΤΕ , αλλά και με άλλες κρατικού χαρακτήρα εταιρείες. Οι κκ. Καραβέλας, Πρόδρομος Μαυρίδης και Μιχάλης Χριστοφοράκος ( όλοι υψηλά ιστάμενα στελέχη της SIEMENS ΑΕ.) λειτουργούσαν όλα αυτά τα χρόνια ώς οι...κομιστές της ΄΄μίζας΄΄,δηλαδή εν γνώση συνεργοί στο λάδωμα, με αποστολείς με πολλά συμφέροντα τη Γερμανική SIEMENS και παραλήπτες τα κόμματα και ΟΤΕ...
Ο Χρήστος Καραβέλας είναι δραπέτης στο εξωτερικό γιατί ερρήμην του ,ο ανακριτής κ. Ν. Ζαγοριανός τον έκρινε ένοχο στην υπόθεση, σε αντίθεση με τον στενό τότε συνεργάτη του Ηλία Γεωργίου ο οποίος συνελήφθη τη περασμένη Παρασκευή το βράδυ και εν συχεχεία κρίθηκε προφυλακιστέος.
Όλα αυτά ΄λοπως αντιλαμβάνεστε ,εκτός από τη ζημιά που κάνουν επικοινωνιακά στη χώρα μας , δημιουργούν ηθικά ζητήματα προς όλους τους εμπλεκομένους. Εταιρείες , ΔΕΚΟ και τις ίδιες τις κυβερνήσεις. Επίσης φαίνεται ότι η Δικαιοσύνη θα έχει πολλή δουλειά και δύσκολο έργο ,προκειμένου να διευρευνηθεί η υπόθεση. Μη περιμένετε, όπως κάνουν κάποιοι ψευτοειδήμονες συναδελφοί μου , να κρίνω τις αποφάσεις της σχετικά με το άν είναι δίκαιη ή όχι η ενοχοποίηση της κόρης , και του γιού του Χ. Καραβέλα . Η ιστορία θα μας φανερώσει τα πάντα.
Και μετά ασχολούμαστε με τα...΄΄παπαγαλάκια΄΄, ε, ΟΧΙ όταν γίνονται μέγιστα σκάνδαλα με οικονομικό χαρακτήρα και όχι μόνο...
Σε αυτή τη χρονική φάση , δεν εξετάζουμε την υπόθεση με το λάδωμα της SIEMENS, στο ΠΑΣΟΚ ( υπόθεση Τσουκάτου ,με ποσό 1 εκατ. Ευρώ).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://filomatheia.blogspot.com
MIMIS GI
Επισκέπτης




Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μίμης reporter   Μίμης reporter Icon_minitimeΤετ Ιουν 17, 2009 3:20 pm

ΣΕ ΓΑΖΩΝΟΥΝ ΜΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ...

Και επί Χρήστου Μαρκογιαννάκη ,είχαμε ένα άλλο δυσάρεστο γεγονός,ακόμα μια δολοφονία αστυνομικού από τρομοκρατική οργάνωση.Πρωί , πρωί ο 40 χρονος αστυνομικός έχασε με βίαιο τρόπο τη ζωή του ,την ώρα που ετοιμαζόταν να αντικαταστήσει τον συνάδελφό του στη βάρδια... Το πρωτόγνωρο της υπόθεσης είναι το γεγονός ότι οι δράστες-εγκληματίες πραγματοποίησαν μια μαφιόζικη επίθεση η οποία για την Ελλάδα ήταν κάτι άγνωστο ,δολοφονία που είχε προέλευση την Ιταλία ,την Ισπανία κτλ.
Και βέβαια όλοι οι υποκριτές βγήκαν το μεσημέρι ( πολιτικοί αρχηγοί ) και με ΄΄θλίψη΄΄ στηλίτευσαν το γεγονός ....Έτσι όπως συμβαίνει πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις η πολιτεία είπε ότι ΘΑ πιάσει τους ενόχους , ΘΑ θέσει τους ανώτερους ατυνομικούς της ΕΛ.ΑΣ προ των ευθυνών τους...Καλά κρασιά,η ουσία είναι ότι θρηνούμε ένα ακόμα άτομο εξαιτίας της απίστευτης ανοργανωσιάς . Δε μπορούν να μάθουν από τα λάθη τους; Δε γίνεται όλο το ίδιο πράγμα να συμβαίνει ... Δε γίνεται γιατί πολύ απλά κάθε φορά υπάρχει λύση, μπορούν να συγκληθούν επιτροπές ΄΄ άμεσης σωτηρίας υπέρ της δημόσιας τάξης ΄΄. Πώς παλιά κάναμε κυβερνήσεις εθνικής ενότητας ; ΄΄
Και μετά μιλάμε για ...μετανάστες ,για απελάσεις , για βρούβες...

Σύμφωνα με τις πληροφορίες από όλα τα Μέσα, την ευθύνη ανέλαβε η οργάνωση SEXTA επαναστατών , η οποία έχει σκληροπυρηνικούς τρομοκράτες στις τάξεις της.Όπως ,κατ εμένα σωστά υποστήριξε ο Μ. Χρυσοχοίδης , ΄΄η νέα γενιά τρομοκρατών έχει αλλάξει,έχει γίνει πιο άγρια ,πιο αδίστακτη , πιο ωμή , πιο επαγγελματική.΄΄ Για αυτό τα μάτια όλων των αρμοδίων να είναι ...τριαντατέσσερα!!!!!!!Γιατί αλλιώς θα μας σκοτώνουν για τους λόγους τους μέρα μεσημέρι , ή και ...ξημερώματα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
genikos8
Επισκέπτης




Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: kalhmera!   Μίμης reporter Icon_minitimeΠεμ Ιουν 18, 2009 4:40 am

agaphte trele mou symfwnw mazi sou... distyxws zoume sthn xwra ths anorganwsias kai twn dolofoniwn!! krima gia ton atyxo anthrwpo pou efyge apo thn zwh me mafioziko tropo... logw mias skrofas pou ithele prostasia!

me ektimish panta pros olous ,
genikos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PEPOS

PEPOS


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2009

Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: GENIKOS   Μίμης reporter Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19, 2009 10:02 pm

KYRIE GENIKE PARAKALV NA EISASTE PIO PROSEKTIKOS STHS EKFRASEIS SAS, THN ANIKANOTHTA KAI THN ANORGANOSIA THS ELLAS PLHRVSE O ASTYNOMIKOS, POY AKOYSTHKE THN VRA THS YPHRESIAS O ASTYNOMIKOS NA EINAI ARAXTOS MESA STO AYTOKINHTO TOY? AN MH TI ALLO AS PROSTATEYE O IDIOS TON EAYTOTOY.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
genikos8
Επισκέπτης




Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: apanthsh   Μίμης reporter Icon_minitimeΚυρ Ιουν 21, 2009 8:41 pm

lypamai gia thn sklhrh mou glwssa alla distyxws auth einai h alitheia... pws ginetai meta apo 6 xronia na thymithikan oti einai mono 3 anthrwpoi pou prostateuan thn kyria martyra... prepei na analavoun tis euthines tous ekeinoi pou ftaine...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mimis --
Επισκέπτης




Μίμης reporter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: απάντηση στο σχόλιο.   Μίμης reporter Icon_minitimeΔευ Ιουν 22, 2009 12:39 am

Γενικέ πολύ σωστή η επισήμανση σου,συμφωνώ απόλυτα. τα πράγματα είναι πάντα πολύ πολύ απλά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μίμης reporter
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Φιλομάθεια :: Η Αυλή μας :: Αυλόπορτα-
Μετάβαση σε: